آشنایی با نکات مهم جهت شستشو فرش دستبافت و ماشینی

»<<─##●|●|●##>>─«جدید ترین اخبار را از سایت مجله فون فاز دنبال کنید و این مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید امیدوارم از مطالب این سایت لذت برده باشید»───##●|●|●##───«

آشنایی با نکات مهم جهت شستشو فرش دستبافت و ماشینی

به گزارشی از خبرگزاری جهان نیوز مطالب به شرح زیر می باشد

شستشو فرش دستبافت  به دلیل جنس و  نوع بافتی که دارد از  کارهای حساس  و مهم  در زمینه‌ی  قالیشویی به شمار می‌آید.  به دلیل اینکه شستشو فرش دستبافت در صنعت قالیشویی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد از اینرو باید در هنگام شستن آنها توجه و دقت خاصی را داشته باشید.  همچنین بهتر است سعی کنید نکات بهداشتی لازم را رعایت کنید تا فرش‌های دستباف شما دیرتر کثیف شده و کمتر به شستن نیاز پیدا کنند.  بافت‌های فرش دستباف به دلیل اینکه حاوی رنگ‌های طبیعی هستند  نسبت به مواد شوینده صنعتی واکنش نشان می‌دهند، از اینرو در برخی موارد ممکن است نقشه اصلی فرش از بین  رفته و یا دچار پخش ‌شدگی رنگ فرش شوند.  بنابراین برای شستشوی آن نباید به هر قالیشویی اعتماد کرد و فرش‌های با ارزش و نفیس خود را به آن‌ها سپرد.  در حالت کلی شستن فرش‌های دستباف نسبت به فرش‌های ماشینی کاری سخت و دشوار است از اینرو باید با دقت و توجه بیشتری انجام شود.

 

رعایت نکات مهم جهت شستشو فرش دستبافت در منزل

شاید برخی از افراد تمایل داشته باشند که فرش‌های نفیس دستبافت خود را در منزل شستشو دهند. از اینرو آشنایی با یکسری نکات مهم در هنگام شستشو فرش دستباف از پوسیده شدن زود هنگام فرش و زرد شدن آن به طور چشمگیری جلوگیری می‌کند. بنابراین شستشوی فرش دستباف باید به صورت کاملا تخصصی صورت گیرد تا در عین حفظ کیفیت فرش به خوبی تمیز  شود.

اولین نکته‌ی مهم در هنگام شستن فرش دستبافت این است که آن را قبل از شستشو حتما  غبار روبی نمایید تا غبار داخل پرزها به راحتی  از فرش خارج شوند. زیرا فرش هایی که مدت زمان زیادی شسته نشده باشند به علت جرم گرفتن بین تار و پود ها نیاز به خاک گیری قبل شستشو خواهند داشت.

در مرحله‌ی بعد شستشو فرش دستبافت در منزل باید مطمئن شوید که فرش شما رنگ پس می‌دهد یا نه؟ برای این کار بهتر است تکه‌ای از دستمال سفید را خیس کرده و بر روی قسمت کوچکی از فرش بکشید اگر دستمال سفید از فرش رنگی به خود گرفت بهتر است شستن فرش را به عهده مراکز قالیشویی معتبر بسپارید.

 

 

همچنین برای شستن فرش دستبافت بهتر است فرش را بر روی یک سطح شیب‌دار و سخت سیمانی و موزاییک قرار دهید تا آب اضافی به سادگی از آن خارج شود و در زیر فرش نماند. برای شستن فرش‌های دستبافت باید از آب ولرم استفاده نمایید زیرا رنگ فرش در اثر تماس با آب داغ از بین می‌رود. از طرفی برای شستشو فرش دستبافت باید از پودر صابون، شامپو فرش و پودر شستشوی دستی استفاده نمایید. لازم به ذکر است که در شستشوی فرش دستباف نباید از مواد قلیایی استفاده شود.

بعد از شستشوی فرش باید با یک دستمال تمیز آن را با دقت پرز گیری کنید و فرش را برای یک مدت زمانی به همان حالتی که بر روی زمین قرار به حال خود رها کنید و از جا به جا کردن آن خودداری نمایید، زیرا این کار سبب می‌شود که هرگز بر روی فرش آب نگیرد و ریشه‌های آن زرد نشود. نکته‌ی دیگر در شستشو فرش دستبافت در منزل خشک کردن آن می‌باشد،  از اینرو بهتر است فرش دور از نور مستقیم آفتاب خشک شود و از قسمت پشت در فضای آزاد پهن شود.  لازم به ذکر است که برای خشک‌کردن فرش‌های دستبافت به ‌هیچ ‌عنوان  نباید از دستگاه‌های حرارتی و گرم‌کننده استفاده نمود.

 

آشنایی با نکات مهم در شستشو فرش دستباف توسط قالیشویی

همانطور که می‌دانید امروزه بیشتر افراد به دلیل نداشتن مکان و وقت کافی شستن فرش‌های خود را به مراکز قالیشویی معتبر و با سابقه می‌سپارند. از اینرو باید  فرش‌های دستبافت نفیس و گرانبها را به صورت اصولی و دقیق شست تا در عین اینکه از هرگونه کثیفی تمیز شوند در طول کار شستشو به آنها صدمه‌ای وارد نشود. از اینرو استفاده از ماشین‌آلات مکانیزه در شستشوی فرش دستبافت توصیه نمی‌شود. بنابراین یک قالیشویی معتبر فرش‌های دستباف را به بهترین حالت و شکل ممکن شستشو می‌دهد در عین اینکه کیفیت فرش را حفظ می‌کند.

در واقع یک قالیشویی معتبر با توجه به نوع فرش دستباف اقدام به شستشوی آن می‌کند. بهتر است بدانید که فرش دستباف به دو دسته  تقسیم می‌شود. جنس درجه یک از گل ابریشم می‌باشد، و جنس معمولی آن از نوع پشم و کرک است.

از اینرو قالیشویی اقدسیه با استفاده از دستگاه‌های مختلفی اقدام به شستن فرش‌ها می‌کنند. یکی  از دستگاه‌های مدرن در زمینه قالیشویی که بیشتر مراکز قالیشویی معتبر از آن استفاده می‌کنند، دستگاه ریلی است که با اندازه‌ای نسبتاً بزرگ، فرش‌ها را  به خوبی شستشو می‌دهند.  همچنین یکی دیگر از دستگاه‌های مدرن در زمینه قالیشویی دستگاه ارتعاشی می‌باشد، لازم به ذکر است که این مدل دستگاه از سرعت و قدرت عمل بالایی برای شستن فرش‌ها برخوردار است. به گونه‌ایی که در هر دقیقه قادر است یک فرش آن هم به صورت کاملا اتوماتیک آماده نماید.

 

 

همچنین مراکز قالیشویی با استفاده از نیروهای مجرب و کارآزموده خود قادر خواهند بود در صورت نیاز خدماتی مانند رفوگری، شیرازه دوزی، رنگ برداری و … را به خوبی ارائه دهند. همچنین برای شستشو فرش دستبافت توسط مراکز قالیشویی باید از مواد شوینده ای که به  بافت فرش آسیب نمی‌رساند استفاده کرد. برای حفاظت از رنگ و بافت فرش باید از یک آب با دمای مناسب استفاده شود، اگر فرش  با آب داغ یا سرد شسته شود ممکن است خسارت جبران ناپذیری را به فرش وارد کند.

از اینرو در مراکز قالیشویی معتبر و با سابقه از مواد گیاهی، مواد طبیعی و ارگانیک جهت شستشوی فرش دستبافت استفاده می‌شود. در واقع بیشتر مراکز معتبر قالیشویی شورهای گیاهی را برای شستن فرش‌های دستبافت انتخاب می‌کنند و با استفاده از آن اقدام به شستشو فرش می‌کنند.

 

آشنایی با نکات مهم جهت شستشو فرش ماشینی

همانطور که می‌دانید در بیشتر خانه‌های ما ایرانی‌ها از فرش‌های ماشینی به دلیل داشتن  قیمت مناسب و کیفیت خوبی که دارند استفاده می‌شود.  از اینرو فرش‌های ماشینی مانند هر وسیله دیگری به نظافت و تمیزی نیاز دارند. امروزه به دلیل کمبود مکان و نداشتن وقت کافی بیشتر افراد شستن فرش‌های خود را به مراکز قالیشویی می‌سپارند. از اینرو قبل از هر کاری باید از اعتبار و سابقه مرکز قالیشویی مورد نظر مطمئن شد تا در آینده دچار مشکل نشوید و فرش شما دچار آسیب و صدمه نشوند. در واقع باید شستشوی فرش به گونه‌ایی باشد که کاملاً پاکیزه  شده و از آلودگی ها و سطوح چرک زدوده شود.

 

 

آشنایی با خدمات قالیشویی معتبر و با سابقه

همانطور که می‌دانید شستشو فرش ماشینی امری اجتناب ناپذیر می‌باشد. از اینرو با برخی از خدمات قالیشویی به خوبی آشنا خواهیم شد. هر کدام از مراکز قالیشویی معتبر و با سابقه جهت شستشو فرش ماشینی از یکسری مواد شوینده مناسب و درجه یک جهت شستشو فرش استفاده می‌کنند.  هر کدام از این مراکز قالیشویی از نیروی مجرب و با سابقه جهت ارائه خدمات به بهترین شکل استفاده می‌کنند.

از طرفی با روش‌های شستن فرش‌های ماشینی و دستباف به خوبی آشنایی لازم را دارند. قالیشویی اقدسیه در شستشوی فرش های اعلا و تابلو فرش دارای تخصص و مهارت خاصی می‌باشند، از اینرو به راحتی و خیالی آسوده می‌توان شستشو فرش‌ ماشینی خود را به آنها سپرد. همچنین در شستشوی انواع مبلمان و موکت نیز آماده ارائه خدمات به بهترین شکل به مشتریان است. مراکز قالیشویی علاوه بر خدمات مربوط به شستشو انواع فرش‌ها دارای تخصص و مهارت در زمینه‌ی بازسازی، مرمت، ریشه بافی و رنگ برداری می‌باشند.

 

شماره تماس : ۲۲۴۵۶۵۶۵-۰۲۱

آدرس سایت قالیشویی : www. carpetaghdasieh.com»<<─##●|●|●##>>─«جدید ترین اخبار را از سایت مجله فون فاز دنبال کنید و این مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید امیدوارم از مطالب این سایت لذت برده باشید»───##●|●|●##───«

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *